BURSA’DA PAYLAŞIMLI BİSİKLET DÖNEMİ

Kaynak: Bursa’da BİSTEK dönemi

Özellikle turistlerin ve gençlerin ilgisini çekeceğini düşündükleri uygulama ile çevreye duyarlı ve sürdürülebilir ulaşım araçlarının kullanılmasının özendirilmesine de katkı sağlamış olacaklarını belirten Başkan Aktaş, “Paylaşımlı bisiklet sisteminin yanı sıra kendi bisikletini kullanan vatandaşlarımızın bisikletlerini tamir edebilmeleri için Cumhuriyet Caddesi, Pirinç Han, BUDO iskelesi, Gölyazı Meydanı, Hüdavendigar Kent Parkı ve Botanik Park olmak üzere 5 faklı noktaya portatif bisiklet tamir istasyonu kurulumu yapıldı. Bisiklet tamir istasyonları ile vatandaşlarımız, kendi bisikletlerini kullanırken karşılaştıkları sıkıntıları pratik, hızlı ve ücretsiz bir şekilde giderebilecekler” şeklinde konuştu.

 

Konya Büyükşehir Bisiklet Tamir İstasyonlarının Sayısını Artırdı

Kaynak: Konya Büyükşehir Belediyesi BİSTEK sayısını 35’e çıkardı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de en çok bisiklet kullanıcısının olduğu Konya’da bisiklet tamir istasyonu sayısını 35’e çıkardı. Bisiklet kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan istasyonlarda bisiklet tamiri için kullanıma hazır çeşitli aletler bulunuyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet şehri Konya’da bisikletlerin tamiri için kurduğu tamir istasyonları bisiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin 550 kilometreyle en uzun bisiklet yoluna sahip Konya’da, bisiklet kullanımını teşvik etmek için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bisiklet tamir istasyonlarının da bu çalışmalardan birisi olduğunu söyledi.

 

Giresun Sahilinde Bisiklet Tamir İstasyonları Hizmete Girdi

Kaynak: Giresun Belediyesi bisikletlilere hizmet etmeye devam ediyor. 

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından vatandaşların bisiklet kullanımı esnasında karşılaştığı teknik sorunları anında çözmek adına şehrin sahil bandında bisiklet tamir istasyonu kuruldu. Daha sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımında yaşanabilecek olumsuzluklara anlık çözümler üretilmesi amacıyla, sahil bandında Botanik Park, Gençlik Merkezi ve Cumhuriyet Parkı’na bisiklet tamir istasyonu yerleştirildi.

İzmir Bisikletli Yaşam’da Yenilikler

Kaynak: Bisiklet arızları artık problem değil

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bisiklet Yaya Erişimi ve Planlama Şube Müdürlüğü, kent genelinde bisikletli ulaşımı kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak adına attığı adımlara bir yenisin daha ekledi. Bu kapsamda, kent genelinde 35 adet Bisiklet Tamir İstasyonu ve 50 adet Bisiklet Pompası 2019 yılında kentin resmi olarak dahil olduğu 500 kilometrelik EuroVelo 8. Akdeniz Rotası İzmir güzergahı üzerinde konumlandırıldı.

Büyükşehir Belediyesi, motorlu ulaşımı azaltma, bisikletli ve yaya ulaşımını ise artırma yolundaki adımlarına bir yenisini daha ekledi. Bu amaçla pek çok altyapı, uygulama ve teşvik projesinin hayata geçirildiği İzmir’de; kentin dört bir yanını saran bisiklet yolları, ücretsiz tamir ve pompa istasyonlarıyla donatıldı.

 

 

Bergama’da ücretsiz bisiklet tamir istasyonu kuruldu

Kaynak: Bergama’lı bisikletçiler mutlu

Küresel ısınma ve iklim krizi nedeniyle 7’den 70’e herkesin, her kurum ve kuruluşun çok daha sorumlu davranmaya davet edildiği bu dönemde, İzmir Büyükşehir Belediyesi de çevreci projeleriyle örnek adımlar atıyor.

 

 

Bisikletli yaşam artık daha kolay… İzmir’de ücretsiz tamir istasyonları kuruldu

Kaynak: İzmir’de bisikletli yaşam artık daha kolay

İzmir Büyükşehir Belediyesi, motorlu ulaşımı azaltma, bisikletli ve yaya ulaşımını ise artırma yolundaki adımlarına bir yenisini daha ekledi. Bu amaçla pek çok altyapı, uygulama ve teşvik projesinin hayata geçirildiği İzmir’de; kentin dört bir yanını saran bisiklet yolları, ücretsiz tamir ve pompa istasyonlarıyla donatıldı.

 

 

Ücretsiz tamir istasyonları

Kaynak: İzmir BİSTEK’lerine kavuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte 76 kilometreyi bulan bisiklet yollarına, 35 ücretsiz tamir istasyonu, 50 de bisiklet pompası yerleştirildi.
Ayrıca, trafiğin yoğun olduğu kavşaklara 400 el/ayak dayama aparatı monte edildi. Bisiklet-Yaya Erişimi ve Planlama Şube Müdürü Özlem Taşkın Erten, “Hedefimiz binde 5 olan bisiklet kullanım oranını, 10 yıl sonra yüzde 1.5’a çıkarmak” dedi.

 

İzmir’de bisikletler için ücretsiz tamir istasyonları kuruldu

Kaynak: BİSTEK artık İzmir’de

Küresel ısınma ve iklim krizi nedeniyle 7’den 70’e herkesin, her kurum ve kuruluşun çok daha sorumlu davranmaya davet edildiği bu dönemde, İzmir Büyükşehir Belediyesi de çevreci projeleriyle örnek adımlar atıyor. Özellikle bisikletli ve yaya ulaşımını artırmaya yönelik pek çok uygulama hayata geçiyor. Son olarak kent içinde 76 kilometreyi bulan bisiklet yollarına, 35 ücretsiz tamir istasyonu kurdu, 50 de bisiklet pompası yerleştirildi. Ayrıca, bisiklet kullananların kolay bekleme yapabilmesi için trafiğin yoğun olduğu kavşaklara 400 el/ayak dayama aparatı monte edildi. Bisiklet tamir istasyonlarında bulunan küçük el aletleri ve pompa sayesinde bisiklet sürücüleri küçük çaplı arızalarını kendileri giderebilecek; araçlarının tekerleklerine hava basabilecek.

Konya Büyükşehir’den 26 Noktaya Bisiklet Tamir İstasyonları

Kaynak: Konya Büyükşehir’de BİSTEK Rüzgarı

Başkan Altay, daha sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımında yaşanabilecek olumsuzluklara anlık çözümler üretilmesi amacıyla şehrin 26 noktasına bisiklet tamir istasyonları kurduklarını söyledi. Altay, “Vatandaşlarımızın bisiklet kullanımı esnasında karşılaştığı teknik sorunları anında çözmek adına şehrin muhtelif noktalarında bisiklet tamir istasyonları kurduk. Bisiklet tamir istasyonlarımızın içinde kullanıma hazır alyan seti, anahtar takımı, tornavida seti, lastik söküp takmak için levyeler, şişirme pompası ve sadece bisikletlerde kullanılabilen pedal anahtar bulunuyor. Bu istasyonlarda sadece bisikletler değil engelli vatandaşlarımızın arabaları ile pusetleri de tamir edilebiliyor” dedi.

Ula Belediyesi İlçeye Bisiklet Tamir İstasyonları Kuruyor!

Kaynak: Muğla’nın Ula ilçesinde yaşayan yaklaşık 25 bin kişilik nüfusun tamamı bisiklet kullanıyor.

Muğla’nın Ula ilçesinde ilk olarak 1930’lu yılların sonunda kullanılmaya başlayan bisiklet, daha sonra halkın yaşam tarzı haline geldi. İlk zamanlar bir yumurta karşılığında 3 dakikalığına kiraya verilerek deneyimlenen bisikleti şimdilerde çocuklar okula, ev kadınları ise pazara giderken kullanıyor. Genç yaşlı ayırt etmeden her kesimin bisiklete bindiği ilçe ‘Küçük Çin’ olarak anılıyor. Ula Belediyesi de ilçedeki bisiklet kullanımının bu denli yaygın olmasından dolayı, ilçede 2 noktaya bisiklet tamir istasyonu kurdu. İlçenin düz arazi üzerine kurulması bisiklet kullanımı için avantaj sağlarken, sağlık açısından da faydalı oluyor. Kent halkı, herkesi daha sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanmaya davet ediyor. Son yapılan yerel seçimde AK Parti’den Ula Belediye Başkanlığı görevini kazanan İsmail Akkaya, halkın bisikletlerini ücretsiz olarak kendilerinin tamir edebilmesi için 2 noktaya bisiklet tamir istasyonu kurdurdu. İlçe sakinleri ise üzerinde tamir seti ve pompa bulunan istasyondan ücretsiz yararlanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bisiklet şehri Konya’ya müjde! Tamirciler üzülecek ama vatandaş sevinecek!
Kaynak: Bisiklet Şehri Konya’ya Müjde

BİSİKLET ALAN ÇOCUKLARA KASK HEDİYE EDİYORUZ
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bisikletlerle birlikte çocuklara bir de kask hediye ettiklerini belirterek, “Bu konu son derece önemli. Çocuklarımızın daha güvenli bisiklet kullanımını sağlamak ve bisiklet kullanımını özendirmek amacıyla çocuklarımıza kask dağıtımı yapıyoruz. Bu kasklar sayesinde gençlerimiz, çocuklarımız daha güvenli bisiklet kullanacaklar. Kask dağıtımının yanı sıra çocuklarımıza trafik konusunda da bilgilendirme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.Taşra ilçelerde Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği takvim doğrultusunda dağıtımlar devam ederken, 11 Eylül itibariyle merkezde de bisikletlerine kavuşacak çocuklar trafik konusunda bilgilendiriliyor.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından bisiklet tamir bakım istasyonları kurulmaya başlandı.

Kaynak: Nilüfer’de Bisiklet Tamir İstasyonları Kuruluyor

Nilüfer Belediyesi tarafından bisiklet tamir bakım istasyonları kurulmaya başlandı. İlk istasyon, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.

Sahip olduğu bisiklet yolları uzunluğu ile Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden Nilüfer’de belediyenin kurduğu akılı bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”in ardından, bisiklet tamir ve bakım istasyonları da devreye giriyor. Ulaşım ve spor için bisiklet kullanmayı tercih eden Nilüferliler için hizmet verecek bisiklet tamir ve bakım istasyonlarının ilki, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi, Rasim Şahinkaya Parkı ve Koşu Yolu’nda hizmet vermeye başladı.

Nilüfer’de bisiklet tamir istasyonları kuruluyor.

Kaynak: Nilüfer’de Bisiklet Tamir İstasyonları Kuruluyor

Halil ÖZÇOBAN/BURSA,(DHA)- BURSA’da Nilüfer Belediyesi, sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımındaki sorunlara anlık çözüm üretmek amacıyla bisiklet tamir bakım istasyonları kurulmaya başlandı. İlk istasyon, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.
Sahip olduğu bisiklet yolları uzunluğu ile Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden biri olan Nilüfer’de, Nilüfer Belediyesi’nin kurduğu akılı bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”in ardından, bisiklet tamir ve bakım istasyonları da devreye giriyor. Ulaşım ve spor için bisiklet kullanmayı tercih eden Nilüferliler için hizmet verecek bisiklet tamir ve bakım istasyonlarının ilki, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi, Rasim Şahinkaya Parkı ve Koşu Yolu’nda hizmet vermeye başladı.

BİSTEK Bisiklet Tamir İstasyonu [#İnceleme]

Kaynak: BİSTEK İstasyonları İnceleme

YouTube da bulunan İstanbul Pendik’de ki BİSTEK bisiklet tamir istasyonlarının kısa tanıtımını görmekteyiz.

Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar…
Bugün sizlere BİSTEK’in ürettiği Bisiklet Tamir İstasyonunu tanıtacağız. Bisikletinizin ufak tamir işlerini artık bu istasyonlarda kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Tamir istasyonunda basit tamir işleri için (lastik şişirme, patlak tamiri, gevşeyen vidaların sıkılaştırılması vs.) birçok anahtar ve pompa mevcut!

İyi seyirler…

Bisiklet Cumhuriyetine “Bisiklet Tamir İstasyonu” Kuruldu.

Kaynak: Muğla Ula Belediyesinde BİSTEK Farkı

Bisiklet cumhuriyeti olarak bilinen Muğla’nın Ula İlçesi’nde, bisikletlerin tamiri için Ula Belediyesi tarafından “Bisiklet Tamir İstasyonu” kuruldu. 2 noktada konuşlanan bisiklet tamir istasyonu, vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

Bisiklet Cumhuriyeti olarak bilinen Muğla’nın Ula İlçesi’nde 7’den 70’e herkes bisiklet biniyor. Memurların bile bisikletle işe gittiği Ula’da, sokaklara bisiklet tamir istasyonu yerleştirilmesi vatandaşların yüzünü güldürdü.

Ula Belediyesi, sokaklara bisiklet tamir istasyonu kurarak vatandaşlara kolaylık sağladı. Ula Kaymakamlığı ve Ula Belediye Binası’nın önünde konuşlanan bisiklet tamir istasyonu şimdilik 2 tane. Ula Belediyesi’nden aldığımız bilgilere göre tamir istasyonu, diğer mahallelere de konarak sayısı artacak.