Konya Büyükşehir’den 26 Noktaya Bisiklet Tamir İstasyonları

Kaynak: Konya Büyükşehir’de BİSTEK Rüzgarı

Başkan Altay, daha sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımında yaşanabilecek olumsuzluklara anlık çözümler üretilmesi amacıyla şehrin 26 noktasına bisiklet tamir istasyonları kurduklarını söyledi. Altay, “Vatandaşlarımızın bisiklet kullanımı esnasında karşılaştığı teknik sorunları anında çözmek adına şehrin muhtelif noktalarında bisiklet tamir istasyonları kurduk. Bisiklet tamir istasyonlarımızın içinde kullanıma hazır alyan seti, anahtar takımı, tornavida seti, lastik söküp takmak için levyeler, şişirme pompası ve sadece bisikletlerde kullanılabilen pedal anahtar bulunuyor. Bu istasyonlarda sadece bisikletler değil engelli vatandaşlarımızın arabaları ile pusetleri de tamir edilebiliyor” dedi.

Ula Belediyesi İlçeye Bisiklet Tamir İstasyonları Kuruyor!

Kaynak: Muğla’nın Ula ilçesinde yaşayan yaklaşık 25 bin kişilik nüfusun tamamı bisiklet kullanıyor.

Muğla’nın Ula ilçesinde ilk olarak 1930’lu yılların sonunda kullanılmaya başlayan bisiklet, daha sonra halkın yaşam tarzı haline geldi. İlk zamanlar bir yumurta karşılığında 3 dakikalığına kiraya verilerek deneyimlenen bisikleti şimdilerde çocuklar okula, ev kadınları ise pazara giderken kullanıyor. Genç yaşlı ayırt etmeden her kesimin bisiklete bindiği ilçe ‘Küçük Çin’ olarak anılıyor. Ula Belediyesi de ilçedeki bisiklet kullanımının bu denli yaygın olmasından dolayı, ilçede 2 noktaya bisiklet tamir istasyonu kurdu. İlçenin düz arazi üzerine kurulması bisiklet kullanımı için avantaj sağlarken, sağlık açısından da faydalı oluyor. Kent halkı, herkesi daha sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanmaya davet ediyor. Son yapılan yerel seçimde AK Parti’den Ula Belediye Başkanlığı görevini kazanan İsmail Akkaya, halkın bisikletlerini ücretsiz olarak kendilerinin tamir edebilmesi için 2 noktaya bisiklet tamir istasyonu kurdurdu. İlçe sakinleri ise üzerinde tamir seti ve pompa bulunan istasyondan ücretsiz yararlanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bisiklet şehri Konya’ya müjde! Tamirciler üzülecek ama vatandaş sevinecek!
Kaynak: Bisiklet Şehri Konya’ya Müjde

BİSİKLET ALAN ÇOCUKLARA KASK HEDİYE EDİYORUZ
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bisikletlerle birlikte çocuklara bir de kask hediye ettiklerini belirterek, “Bu konu son derece önemli. Çocuklarımızın daha güvenli bisiklet kullanımını sağlamak ve bisiklet kullanımını özendirmek amacıyla çocuklarımıza kask dağıtımı yapıyoruz. Bu kasklar sayesinde gençlerimiz, çocuklarımız daha güvenli bisiklet kullanacaklar. Kask dağıtımının yanı sıra çocuklarımıza trafik konusunda da bilgilendirme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.Taşra ilçelerde Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği takvim doğrultusunda dağıtımlar devam ederken, 11 Eylül itibariyle merkezde de bisikletlerine kavuşacak çocuklar trafik konusunda bilgilendiriliyor.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından bisiklet tamir bakım istasyonları kurulmaya başlandı.

Kaynak: Nilüfer’de Bisiklet Tamir İstasyonları Kuruluyor

Nilüfer Belediyesi tarafından bisiklet tamir bakım istasyonları kurulmaya başlandı. İlk istasyon, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.

Sahip olduğu bisiklet yolları uzunluğu ile Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden Nilüfer’de belediyenin kurduğu akılı bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”in ardından, bisiklet tamir ve bakım istasyonları da devreye giriyor. Ulaşım ve spor için bisiklet kullanmayı tercih eden Nilüferliler için hizmet verecek bisiklet tamir ve bakım istasyonlarının ilki, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi, Rasim Şahinkaya Parkı ve Koşu Yolu’nda hizmet vermeye başladı.

Nilüfer’de bisiklet tamir istasyonları kuruluyor.

Kaynak: Nilüfer’de Bisiklet Tamir İstasyonları Kuruluyor

Halil ÖZÇOBAN/BURSA,(DHA)- BURSA’da Nilüfer Belediyesi, sağlıklı ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımındaki sorunlara anlık çözüm üretmek amacıyla bisiklet tamir bakım istasyonları kurulmaya başlandı. İlk istasyon, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.
Sahip olduğu bisiklet yolları uzunluğu ile Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden biri olan Nilüfer’de, Nilüfer Belediyesi’nin kurduğu akılı bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”in ardından, bisiklet tamir ve bakım istasyonları da devreye giriyor. Ulaşım ve spor için bisiklet kullanmayı tercih eden Nilüferliler için hizmet verecek bisiklet tamir ve bakım istasyonlarının ilki, pilot uygulama olarak Altınşehir Mahallesi, Rasim Şahinkaya Parkı ve Koşu Yolu’nda hizmet vermeye başladı.

BİSTEK Bisiklet Tamir İstasyonu [#İnceleme]

Kaynak: BİSTEK İstasyonları İnceleme

YouTube da bulunan İstanbul Pendik’de ki BİSTEK bisiklet tamir istasyonlarının kısa tanıtımını görmekteyiz.

Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar…
Bugün sizlere BİSTEK’in ürettiği Bisiklet Tamir İstasyonunu tanıtacağız. Bisikletinizin ufak tamir işlerini artık bu istasyonlarda kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Tamir istasyonunda basit tamir işleri için (lastik şişirme, patlak tamiri, gevşeyen vidaların sıkılaştırılması vs.) birçok anahtar ve pompa mevcut!

İyi seyirler…

Bisiklet Cumhuriyetine “Bisiklet Tamir İstasyonu” Kuruldu.

Kaynak: Muğla Ula Belediyesinde BİSTEK Farkı

Bisiklet cumhuriyeti olarak bilinen Muğla’nın Ula İlçesi’nde, bisikletlerin tamiri için Ula Belediyesi tarafından “Bisiklet Tamir İstasyonu” kuruldu. 2 noktada konuşlanan bisiklet tamir istasyonu, vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

Bisiklet Cumhuriyeti olarak bilinen Muğla’nın Ula İlçesi’nde 7’den 70’e herkes bisiklet biniyor. Memurların bile bisikletle işe gittiği Ula’da, sokaklara bisiklet tamir istasyonu yerleştirilmesi vatandaşların yüzünü güldürdü.

Ula Belediyesi, sokaklara bisiklet tamir istasyonu kurarak vatandaşlara kolaylık sağladı. Ula Kaymakamlığı ve Ula Belediye Binası’nın önünde konuşlanan bisiklet tamir istasyonu şimdilik 2 tane. Ula Belediyesi’nden aldığımız bilgilere göre tamir istasyonu, diğer mahallelere de konarak sayısı artacak.